vBulletin 5 to Xenforo Importer

selimyuksel

Moderatör
Yetkili
Uyumlu XenForo Sürümleri 1.5

Bu çevirici, vBulletin 5.2.5 ve Xenforo 1.5.12 ile çalıştığını biliyorum, çünkü bunlar benim sahip olduğum ve test ettiğim sürümlerdir.

Başka versiyonlarla çalışıp çalışmadığı konusunda emin değilim.

Açıkçası daha önce yedekleme yapın.

Hızlı talimatlar:

Dosyayı Xenforo forumun kök dizinine kopyalayın.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

bağlantısını çalıştırın

[Dönüştür] düğmelerini tıklayın,

İşiniz bittiğinde alt taraftaki bitmiş düğmeyi tıklayın. Tüm bunlar, veriyi dönüştürmek için kullanılan tabloyu bırakmak ve araçları çalıştırmanızı hatırlatmaktır.

Dönüştürmek için bazı bağlantıların sıra ile yapmak gerekir,

Örnek: Üyeleri dönüştürmek için kullanıcı gruplarına ihtiyacınız var. Diğer şeyleri vb. Dönüştürmek için üyelere ihtiyacınız var.

Dönüştürme artık saatler almaz. Sisteminizin tamamını bir saatten daha kısa bir sürede değiştirebilirsiniz.
600.000 mesajın, 7000 kullanıcın, 30.000 konunun olduğu sistemim yaklaşık 20 dakika sürüyor.

Bu, dosya üstündeki küçük yapılandırmada ayrıntıları sağladığınız sürece ifadelerinizi ve eklerinizi kopyalar.

Her şey bittiğinde yeniden oluşturma önbelleğini yönetici araçlarında çalıştırmanız gerekir. Ayrıca küçük resimleri eklentiler için yeniden oluşturun.

Dönüştürme konusunda sorun yaşıyorsanız, size yardımcı olması için elimden gelenin en iyisini yaparım.

VB veritabanım UTF-8 olarak ve Xenforo veritabanımı UTF-8 olarak ayarladım. Testimde tüm özel karakterler doğru bir şekilde dönüştürüldü.

Ekli dosyalar